Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

7-oji mokslinė ataskaitinė konferencija

7-oji mokslinė ataskaitinė konferencija

2017 m. sausio 24–27 d. surengta Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro mokslinė ataskaitinė konferencija „Agrariniai ir miškininkystės mokslai: naujausi tyrimų rezultatai ir inovatyvūs sprendimai“. Šiemet pranešimai buvo suskirstyti pagal 2012–2016 m. vykdytas ilgalaikes mokslinių tyrimų programas. Programa. Vaizdo įrašas apie konferenciją. Konferencijos leidinys

Pirmą konfencijos dieną pristatyti programų „Žemės ūkio ir miškų dirvožemių našumas bei tvarumas“ (vadovas dr. Virginijus Feiza) ir „Augalų biopotencialas ir kokybė daugiafunkciniam panaudojimui“ (vadovė dr. Žydrė Kadžiulienė) rezultatai. Dirvožemio tausojimas, gerinimas, glifosato naudojimas – aspektai aktualūs kiekvienam ūkininkui. O naujų investavimo galimybių ieškančiam verslui pasiūlyti energinių augalų panaudojimo būdai.

Antra diena buvo skirta apžvelgti ilgalaikių programų „Kenksmingieji organizmai agro- ir miško ekosistemose“ (vadovė dr. Roma Semaškienė) ir „Žemės ūkio ir miškų augalų genetika ir genotipų kryptingas keitimas“ (vadovai prof. habil. dr. Vidmantas Stanys ir doc. dr. Vytautas Ruzgas) tyrimus. Šios dvi reikšmingos tyrimų kryptys vystomos dešimtmečiais, šiemet minimas augalų apsaugos 90-ies ir augalų selekcijos 95-erių metų jubiliejus. Augalų kenkėjų, ligų tyrimais, veislių kūrimo, platinimo bei genetinių tyrimų subtilybėmis domėjosi tiek verslo atstovai, tiek ir mokslininkai.

Miškų institute aptarti svarbiausi ilgalaikės programos „Darni miškininkystė ir globalūs pokyčiai“ (vadovas dr. Virgilijus Mikšys) rezultatai ir jų naudojimo galimybės. Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis skatino mokslininkus siūlyti kuo daugiau inovatyvių idėjų ir praktinių rekomendacijų. Kaip ir kasmet, Institute apsilankė daugelio Lietuvos urėdijų atstovai, domėjosi meteorologinių sąlygų poveikiu miškams, medžių dauginimo galimybėmis, ligomis.

Sausio 27 d. pristatyta ilgalaikė programa „Sodininkystė ir daržininkystė: agrobiologiniai pagrindai ir technologijos“ (vadovai: prof. habil. dr. Pavelas Duchovskis, dr. Giedrė Samuolienė). Pramoninių uogynų augintojų asociacijos pirmininkas Adolfas Jasinevičius, Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė džiaugėsi kartu organizuojamais renginiais, bendradarbiavimu, padedančiu auginti sveikus ir naudingus produktus. Konferencijos dalyviai išklausė pranešimų apie sodinamosios medžiagos dauginimą, naujausias vaisių ir daržovių laikymo technologijas, trąšų poveikį augalams ir kt.

Per keturias konferencijos dienas pristatyti ne tik moksliniai pranešimai, bet ir apžvelgta Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro veikla. Žemdirbystės instituto direktorius dr. Gintaras Brazauskas, Miškų instituto direktorius dr. Marius Aleinikovas, Sodininkystės ir daržininkystės instituto direktorius dr. Audrius Sasnauskas su renginio dalyviais pasidalijo institutų 2016 metų veiklos rezultatais, svarbiausiais moksliniais pasiekimais, atskleidė numatomas ateities perspektyvas. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius apibendrinęs visų filialų rezultatus pasidžiaugė produktyviais metais: sukurta net 10 naujų veislių, parengta virš 70 mokslinių publikacijų su citavimo indeksu, vis labiau vystoma tarptautinė veikla ir bendradarbiavimas.

Visi svarbiausi praėjusių metų pasiekimai paskelbti Centro veiklos ataskaitoje. Leidinį galite rasti čia: http://www.lammc.lt/data/public/uploads/2017/01/2016-met%C5%B3-veiklos-ataskaita.pdf

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save Save Save

Save

Save