2015 m. liepos 3–16 d. Saskatūno mieste Kanadoje įvyko 14-tas tarptautinis rapsų kongresas (14th International Rapeseed Congress). Jame dalyvavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus mokslininkės dr. Eglė Petraitienė ir dr. Birutė Vaitelytė. Iš viso renginyje dalyvavo 895 mokslininkai iš 32 pasaulio šalių. Gausiausios buvo Kanados, Vokietijos, Kinijos, Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės mokslininkų delegacijos.
Žemdirbystės instituto mokslininkės pristatė du stendinius pranešimus: E. Petraitienė, R. Semaškienė, B. Vaitelytė ,,Choice of cultivar – the key tool in oilseed rape disease control"; B. Vaitelytė, E. Petraitienė, I. Brazauskienė ,,Control of cabbage stem weevil in winter and spring oilseed rape".
Kongreso atidarymo ceremonijoje pagerbti nusipelnę mokslininkai, dirbantys selekcijos ir augalų apsaugos srityje. Renginio dalyvius pasveikino Kanados žemės ūkio ministras.
Kongreso sesijos buvo skirtos rapsų veislių kūrimo, rapsų sėklos kokybės tyrimų pasiekimų ir problemų analizei. Diskutuota apie rapsų politiką ir ekonomiką pasaulyje, svarbiausių rapsų kenkėjų plitimą ir daromą žalą. Pateikti svarbiausių grybinių ligų sukėlėjų genetinės įvairovės nustatymo tyrimų rezultatai.
Renginio metu pristatyta daugiau kaip 350 stendinių pranešimų. Jie buvo suskirstyti pagal tematiką: selekcijos, genetikos, fitopatologijos, entomologijos, augalų apsaugos, ekonomikos ir kt. Tyrimų rezultatais dalijosi mokslininkai iš Kanados, Amerikos, Australijos, Kinijos, Vokietijos Anglijos, Prancūzijos, Lenkijos ir kt. Sesijos metu aptartos įvairiose pasaulio šalyse kylančios problemos, diskutuota, dalintasi patirtimi.
Kongreso dalyviams pristatytas Saskatūno mokslinių tyrimų centras, lankytasi jo laboratorijose, apžiūrėti lauko eksperimentai. Vyko lauko dienos, kurių metu kongreso dalyviai buvo supažindinti su Kanados žemės ūkio situacija. Dalyvauta įvairių kompanijų organizuotuose įvairių rapsų veislių, rapsų apsaugos nuo ligų bei kenkėjų tyrimų ir jų auginimo technologijų pristatymuose.