2016 m. rugsėjo 28–29 d. Rygoje, Latvijoje, vyko 6-asis Europos herbologų draugijos (EWRS) Piktžolių ir bioįvairovės darbo grupės organizuotas seminaras, kuriame dalyvavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vyresniosios mokslo darbuotojos dr. Ona Auškalnienė ir dr. Gražina Kadžienė.
Seminare dalyvavo 46 mokslininkai iš 16 Europos šalių. Renginyje buvo aptartos bioįvairovės problemos, pristatyti veiksnių, darančių jai įtaką ir aplinkai nekenksmingos piktžolių kontrolės tyrimų rezultatai. Įdomus buvo kviestinis pranešimas apie tai, kas įvairių pokyčių augalų pasaulyje metu nulemia „laimėtojus“ ir „pralaimėtojus“. Daug dėmesio buvo skirta piktžolių sėklų banko situacijai – kiek ir kokių piktžolių sėklų sunaikina įvairūs stuburiniai ir bestuburiai gyvūnai. Nemažai pranešimų buvo apie apklausų metodo taikymą kai kurioms problemoms nuo atsparumo iki bioįvairovės išryškinti ir spręsti.
Seminare buvo pristatyti du žodiniai pranešimai: dr. G. Kadžienės apie galimą tarpinių pasėlių panaudojimą piktžolių kontrolei ir dirvos savybėms gerinti ir dr. O. Auškalnienės apie sėjos vėlinimo įtaką kviečių derliui ir pasėlių piktžolėtumui.
Po pranešimų vyko diskusijos, kurių metu šie klausimai buvo aptarti išsamiau. Po seminaro vyko mokymai, kokios augalų savybės nulemia jų panaudojimo galimybes. Juos vedė Rotamstedo (JK) tyrimų centro mokslininkas Dž. Storkey.
Renginys buvo naudingas dalykine prasme – jame ne tik pristatyti žodiniai pranešimai, bet ir dr. O. Auškalnienei teko pirmininkauti dviejų sekcijų darbui, išgirsta naujų, įdomių dalykų, kurie padės ateityje planuojant tyrimus ir rengiant publikacijas.