Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Seminaras, skirtas profesoriaus R. Ozolinčiaus atminimui

Seminaras, skirtas profesoriaus R. Ozolinčiaus atminimui

2016 m. lapkričio 17 d. 14 val. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų instituto salėje (Liepų g. 1, Girionys, Kaunas) vyko seminaras ,,Klimato kaita ir Lietuvos ekosistemos", skirtas akademiko, profesoriaus Remigijaus Ozolinčiaus atminimui minint 60-ąsias gimimo metines. Organizatoriai: Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų institutas ir Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyrius. Renginį rėmė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Programa

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius, LMA Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus pirmininkas prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius aptarė įvairialypę buvusio miškų instituto direktoriaus, profesoriaus Ozolinčiaus veiklą. Jis buvo ir dėstytojas, ir mokslinių studentų darbų, ir projektų vadovas, ir įvairių žurnalų redaktorius, ir poetas. Akademikas Remigijus Ozolinčius yra sakęs, kad kiekvienoje gyvenimo srityje  yra švytinčių ir kitiems šviečiančių žmonių, jis pats ir buvo mokslo šviesulys.

Miškų instituto direktorius dr. Marius Aleinikovas akcentavo profesoriaus straipsnių, monografijų, knygų gausą, daugelyje jų atkreiptas dėmesys į klimato kaitą ir Lietuvos ekosistemas.

Plačiau apie R. Ozolinčiaus mokslinių tyrimų tematiką papasakojo Miškų instituto Ekologijos skyriaus vedėjas dr. Vidas Stakėnas. Kolega, su kuriuo akademikas dirbo daugiau nei 30 metų, pristatė profesoriaus Ozolinčiaus indėlį į klimato kaitos poveikio ir ekosistemos tyrimus.

Profesorius habil. dr. Leonas Kairiūkštis aptarė Ozolinčiaus veiklą Lietuvos mokslų akademijoje ir akcentavo vieną knygą – „Morfogenezė“, kuri taps R. Ozolinčiaus neužmirštamumo priežastimi.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius habil. dr. Romualdas Juknys aptarė aplinkotyros ir miškotyros sąsajas studijose. Taip pat akcentavo, akademiko Ozolinčiaus mokslinės veiklos sritis, kurios aktualios ir šiandien: klimato atšilimas, intensyvėjantis miškų naudojimas, galimos šių procesų grėsmės.

Dr. Eglė Ozolinčiūtė – Remigijaus Ozolinčiaus dukra, aptarė kiek kitokią profesoriaus veiklą – poetinę kūrybą. Pasak jos, nuo pat mažens prisimena tėtį su rašikliu rankoje, kuriantį mokslinius ir meninius tekstus. Profesorius net ir eilėse dažnai aprašydavo mišką, jo įkvėpimas buvo „Anykščių šilelis“: „Studijuoti mišką buvo svajonės išsipildymas. Vilioja miškas“.

Poezijos ir gyvenimo būdo ryšį aptarė ir Žemdirbystės instituto direktoriaus pavaduotoja mokslui dr. Žydrė Kadžiulienė. Akcentuota, kad Remigijus Ozolinčius – profesorius-intelektulas, profesorius-autoritetas, kurio darbai svarbūs ir Lietuvoje, ir už jos ribų.

Save

Save

Save

Save Save Save Save Save Save Save Save

Save