Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Žinių semtasi mokymuose apie biologinių augalų apsaugos produktų kūrimą

Žinių semtasi mokymuose apie biologinių augalų apsaugos produktų kūrimą

2017 m. sausio 17–19 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja, doktorantė Akvilė Jonavičienė bei Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorijos mokslo darbuotoja dr. Neringa Rasiukevičiūtė dalyvavo BIOCOMES intensyviuose mokymuose „Biologinių augalų apsaugos produktų kūrimas“ (,,Workshop on the Development of Biological Control Products“) Schwentinentalio mieste, Vokietijoje.

Mokymai vyko biologinius produktus gaminančioje įmonėje „E-nema“. Juose dalyvavo doktorantai, mokslininkai ir firmų atstovai iš įvairių Europos šalių: Ispanijos, Vokietijos, Lietuvos, Belgijos, Šveicarijos, Lenkijos, Austrijos, Rumunijos ir kt. Mokymų metu vyko aktyvios mokslinės diskusijos apie biologinius produktus, buvo dalijamasi turima darbo su biologiniais produktais patirtimi.

Per mokymus didelis dėmesys skirtas teoriniams ir praktiniams biologinės kontrolės aspektams. Buvo išklausytos teorinės paskaitos apie biologinės kontrolės tyrimus: biologinių objektų atrankos kriterijus, biologinių produktų masinę gamybą, produktų fermentaciją bei formuliaciją, kokybinį biologinių produktų vertinimą, jų perkėlimą iš laboratorijos į šiltnamius ir lauką, paskleidimą bei panaudojimą lauke ir registravimo tvarką bei įstatyminius reikalavimus.

Vienas iš „E-nema“ įkūrėjų jų įmonėje pristatė masinę biologinių produktų gamybą ir parodė šių produktų gamybos technologiją bei įrangą, biologinių produktų gamybos procesą nuo produkto paruošimo iki pakuotės. Įmonė gamina entopatogeninius nematodus, kurie pažeidžia vabzdžius ir juos sunaikina. Mokymų metu taip pat buvo aplankyta Bayer Crop Science Biologics (BCSB) GmbH biologinių produktų gamykla, kurianti ir pardavinėjanti biologinius augalų apsaugos produktus, orientuotus į entopatogeninius nematodus ir mikrobiologinius produktus.

Mokymų metu nemažai laiko praleista dirbant mažose grupėse, rengiant pristatymus apie biologinio antagonisto kūrimą, taip pat dalytasi mintimis apie platintojų, visuomenės, ūkininkų ir valdžios institucijų požiūrį į biologinius produktus. Buvo padaryta išvada, kad žmones reikia informuoti apie biologinių produktų naudą.

Daugiau informacijos apie vykusius mokymus internete: https://twitter.com/biocomes.

Tikimasi, kad per mokymus įgytos žinios ir idėjos padės dirbti mokslinį darbą, stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Save Save