Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės bei Augalų mitybos ir ekologijos skyrių vyresnieji mokslo darbuotojai dr. Ona Auškalnienė ir dr. Virmantas Povilaitis bei Augalų patologijos ir apsaugos skyriaus mokslo darbuotojas dr. Antanas Ronis š. m. sausio 25–27 dienomis dalyvavo Vokietijos Hanoverio mieste vykusioje 47-ojoje technikos ir technologijų parodoje, kurią organizavo Žemutinės Saksonijos Žemės ūkio rūmai.
Renginys buvo skirtas naujausių technologijų, taikomų žemės ūkio mokslų srityje, pristatymui ir demonstravimui. Parodoje dalyvavo pagrindiniai bandymų technikos, matavimo prietaisų, nešiojamųjų kompiuterių, skirtų darbui lauke, ir kompiuterinių programų kūrėjai bei gamintojai iš Vokietijos, Olandijos, Prancūzijos ir kitų šalių.
Technikos kūrėjai atsižvelgia į klientų pageidavimus ir nuolat tobulina savo gaminius. Bandymų technika nėra masinės gamybos produktas, todėl ir gamintojai neretai yra mažos kompanijos, apie kurias nėra lengva rasti informacijos. Kita vertus, net ir didesnės kompanijos kai kuriuos gaminius daro tik pagal užsakymą, todėl per metus tokių gaminių būna vos keletas. Renginio tikslas ir buvo pasidalyti lūkesčiais, pažiūrėti, ką siūlo gamintojai, kokios siūlomų gaminių panaudojimo galimybės.
Kelios kompanijų pristatė mažagabaričius kombainus, skirtus derliui nuimti bandymų laukeliuose. Šioje srityje daug dirba kompanijos „Haldrup“, „Zurn“, „Wintersteiger“. Pastarosios taip pat pristatė tiksliąsias išsėjimo, trąšų barstomąsias mašinas.
Įdomu buvo pamatyti, ką siūlo bandymų purkštuvų gamintojai. Parodoje pristatytos dviratinės, nešiojamosios ir savaeigės mašinos.
Parodoje nemažai dėmesio skirta derliaus kiekio ir kokybės apskaitai, eksponuotos matavimo sistemos lauko sąlygomis, prietaisai, kurie gali būti pritaikyti grūdų kiekio ir kokybės rodikliams matuoti ir laboratorijoje, ir lauke, tiesiog prie kombaino.
Parodos metu vyko konferencija, kurioje buvo pristatyti 26 pranešimai apie naujausius prietaisus ir programas, taikomus augalininkystės, augalų apsaugos, selekcijos srityse, jų privalumus ir trūkumus, pasidalinta ateities planais. Parodoje ir konferencijoje dalyvavo apie 700 žmonių.
Dalyvavimas šiame renginyje buvo labai naudingas: jame ne tik pamatyta įvairi bandymų technika, bet ir bendrauta su jos gamintojais, išklausyti pranešimai. Gauta informacija padės geriau planuoti įrangos lauko bandymams pirkimą.
O. Auškalnienė, V. Povilaitis, A. Ronis