2015 m. gegužės 4–7 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro atstovai dalyvavo tarptautiniame simpoziume „Augalų baltymai ateičiai“ („Protein Crops for the Future“) Pontevedroje, Ispanijoje.
Centro mokslininkai pristatė pranešimus
Žodinius pranešimus skaitė mokslininkai iš Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Vėžaičių filialo: „Ankštinių atsparumas abiotiniam stresui agroekosistemose Lietuvoje“ (dr. D. Ambrazaitienė, dr. D. Karčauskienė, doktorantė M. Vilkienė); „Rhizobium bakterijų efektyvumas ankštinių ir jų mišinių su varpiniais produktyvumui“ (dr. G. Šiaudinis, dr. R. Repšienė, dr. R. Skuodienė) ir „Žaliųjų proteinų susikaupimas pupų derliuje, auginant gryname pasėlyje ir mišinyje su vasariniais kviečiais“ (dr. R. Repšienė, dr. L. Šarūnaitė, dr. G. Šiaudinis).
Stendinius pranešimus „Grūdų kokybė, produktyvumas ir piktžolėtumas žirnių ir avižų mišinių pasėliuose“ ir „Ankštinių augalų indėlis bioįvairovei organinėje žemdirbystėje“ kartu su bendraautoriais pristatė dr. A. Arlauskienė (Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Joniškėlio bandymų stotis) bei dr. Ž. Kadžiulienė (Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas).
Bendra renginio informacija
Simpoziume dalyvavo 153 dalyviai iš 30 šalių, tokių kaip Prancūzija, JAV, Vokietija, Turkija, Suomija, Anglija, Mozambikas, Bangladešas, Kazachstanas, Austrija ir kt.
Simpoziume darbas vyko 7 sekcijose: bioįvairovė: genetiniai resursai, kultūrinimas ir evoliucija; genetinis kokybės gerinimas ir agronominiai aspektai; simbiontiniai ryšiai, N fiksavimas ir fiziologija; atsparumas biotiniams ir abiotiniams stresams, ekofiziologija; genetika: molekuliniai metodai selekcijoje; derlius: žemdirbystės sistemos, ekosistemos ir piktžolėtumas; baltyminių kultūrų naudojimas maistui ir pašarui.
Pranešimuose pagrindinis dėmesys skirtas baltymingų augalų selekcijos ir genetikos klausimams. Didelė dalis pranešėjų pristatė tyrimų rezultatus, susijusius su augalų atsparumu stresinėms sąlygomis, bioindikatorių šioms sąlygoms įvertinti paieška, mikrosimbiontų ir augalų ligų sukėlėjų tyrimais bei grūdų kokybės pagerinimu. Konferencijos pabaigoje apžiūrėta augalų kolekcija Galicijos Biologijos institute.
Simpoziumo medžiaga patalpinta leidinyje „Actas AEL“ issue 6, Coordinator Antonio M. De Ron. Pontevedra, 2015.
Simpoziumo organizatoriai: Europos augalų selekcijos tyrimų asociacijos (EUCARPIA) aliejinių ir baltyminių augalų sekcija (OPC), Galicijos Biologijos institutas (MBG), Ispanijos nacionalinė mokslo Taryba (CSIC) bei Ispanijos ankštinių asociacija (AEL).
Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Vėžaičių filialo mokslininkė Dr. Dalia Ambrazaitienė