Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Doktorantas Renaldas Žydelis dalyvavo AGROPHYSICS konferencijoje Lenkijoje

Doktorantas Renaldas Žydelis dalyvavo AGROPHYSICS konferencijoje Lenkijoje

2016 m. rugsėjo 25–28 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Augalų mitybos ir agroekologijos skyriaus doktorantas Renaldas Žydelis dalyvavo AGROPHYSICS konferencijoje (11th International Conference on Agrophysics: Soil, Plant, Climate) Liublino mieste, Lenkijoje.

Pirmą kartą AGROPHYSICS konferencija buvo surengta 1976 m., o šiais metais įvyko jau vienuoliktą kartą. Vienas iš šios konferencijos organizatorių prof. Cezari Slawinski paminėjo, kad konferencijos pavadinimas neatsitiktinai susijęs su klimato kaita. Mokslininkams ši problema yra viena aktualiausių, šiuo metu ir ateityje ji tik didės, todėl svarbu pasirengti klimato kaitos pokyčiams ir į juos reaguoti. Išmetamų teršalų kiekio mažinimas, prisitaikymas prie klimato kaitos bus labai svarbūs siekiant valdyti neigiamo klimato kaitos poveikio riziką.

Iš viso konferencijoje buvo pristatyti 42 žodiniai ir 127 stendiniai pranešimai. Renginyje pranešimus skaitė ir stendinius pranešimus pristatė mokslininkai iš Lenkijos, Vokietijos, Ukrainos, Italijos, Ispanijos, Slovakijos, Čekijos, Olandijos, Rusijos, Vengrijos, Bulgarijos, Pakistano, Naujosios Zelandijos, Kinijos, Japonijos, Egipto, Meksikos ir kt. šalių. Konferencijoje dalyvavo 196 mokslininkai ir doktorantai.

Pirmą konferencijos dieną (09-26) vykusios plenarinės sesijos tematika – „Soil and plant management for resilient crops, agriculture and climate change“. Iš viso buvo išklausyta 18 žodinių pranešimų. Sesijos pirmojoje dalyje didžiausias dėmesys buvo skirtas tvarios žemdirbystės, dirvožemio apsaugos ir kokybės problemoms. Antroje dalyje buvo apžvelgti šiuolaikiniai metodai, skirti dirvožemio vandens režimui nustatyti. Vokietijos mokslininkas H. Vereeckenas (pranešimo tema „Soil moisture and hydrological fluxes in terrestrial systems: from observation to prediction“) pristatė savo ir bendraautorių idėją, kaip būtų galima prognozuoti įvairių hidrologinių bei hidrogeologinių parametrų kaitą visuose Europos dirvožemiuose, o šie duomenys būtų sujungti į bendrą tinklą, kuriuo galėtų naudotis visi Europos mokslininkai, agronomai, konsultantai ir kt.

Antrą (09-27) dieną išklausyta 11 tematikos „Biomass based products and energy, agriculture and climate change“ pranešimų. Slovakijos mokslininkas V. Novakas (pranešimo tema „Physiological drought and its quantification“) pristatė pranešimą apie žemės ūkyje susidarančias sausras, jų klasifikaciją ir priklausomumą nuo transpiracijos. Šis pranešimas buvo naudingas siekiant geriau suprasti sausros poveikį žemės ūkio augalams, atsižvelgiant į tai, kad ateityje mūsų klimato zonoje daugės sausringų laikotarpių.

Po pagrindinės sesijos doktorantas Renaldas Žydelis pristatė stendinius pranešimus: „Maize response to different types of fertlizers in a droughty year“, autoriai: R. Žydelis ir S. Lazauskas, „Crop performance under different management and changing climate conditions“, autoriai: V. Povilaitis, S. Lazauskas, R. Žydelis ir Š. Antanaitis. Stendinių pranešimų pristatymo metu sulaukta dėmesio ir klausimų iš Lenkijos, Vokietijos mokslininkų bei doktorantų.

Paskutinę konferencijos dieną (09-28) išklausyta 15 žodinių tematikos „Biomass based products and energy, plant food quality“ pranešimų. Lenkijos mokslininkė A. Kasprycka (pranešimo tema „Fertillization of arable crops with pellets of manure“) pristatė Lenkijoje vykdytų granuliuoto mėšlo ir jo įtakos vasarinių kviečių derliui eksperimentų rezultatus. Šis eksperimentas panašus į doktoranto R. Žydelio Lietuvoje vykdomus lauko eksperimentus, todėl išgirsta informacija leis geriau suprasti ir analizuoti jo eksperimente gautus duomenis.

Per konferenciją pabendrauta su įvairių šalių mokslininkais ir doktorantais. Dalyvavimas šioje konferencijoje buvo labai naudingas, gauta mokslinė informacija ir iš renginio parsivežti įspūdžiai suteikia naujų minčių ir idėjų tolesniems darbams.

Save Save Save Save Save Save Save