2016 m. rugpjūčio 29 d. – rugsėjo 1 d. Šveicarijos mieste Ciūriche vyko 20-asis tarptautinis EUCARPIA kongresas „Plant Breeding, The Art of Bringing Science to Life“, kuriame dalyvavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Genetikos ir fiziologijos laboratorijos mokslininkai dr. Gintaras Brazauskas ir Kristina Jonavičienė. Kongrese dalyvavo apie 400 mokslininkų, tyrėjų ir verslo atstovų, dirbančių augalų selekcijos srityje, jie dalijosi naujausių tyrimų rezultatais ir ateities vizijomis, padėsiančiomis numatyti ir įveikti būsimus augalų selekcijos iššūkius.
Kongreso metu buvo pristatytas ne tik naujai sukurtų bioinformatikos, augalų genomikos ir fenomikos technologijų ir įrankių teorinis potencialas, bet ir jų galimas praktinis taikymas, kuriant pranašesnes augalų veisles. Ne mažesnio dėmesio sulaukė ir temos, skirtos klimato kaitos iššūkius galinčių įveikti augalų veislių kūrimui bei genetinių resursų panaudojimui selekcijos programose.Taip pat diskutuota etikos, intelektinės nuosavybės bei reguliavimo temomis.
Kongreso pranešimai buvo suskirstyti į 11 plenarinių ir 7 paralelines sesijas. Jose įvadines paskaitas skaitė žymūs tos srities mokslininkai, o taip pat mokslinio komiteto siūlymu atrinkti pranešėjai, pristatę naujausius tyrimus savo srityje. Kongreso Fenomikos plenarinėje sesijoje dr. K. Jonavičienė pristatė inovatyvų fenotipavimo metodą, leidžiantį įvertinti dinamišką augalo požymį kintančiomis aplinkos sąlygomis – „Phenotyping a dynamic trait: leaf growth of perennial ryegrass under water deficit“. Dr. G. Brazauskas Pašarinių augalų paralelinėje sesijose skaitė pranešimą tema „Freezing tolerance of diploid versus tetraploid in perennial ryegrass”, kuriame apžvelgė naujausius diploidinių ir tetraploidinių daugiametės svidrės augalų adaptyvumo šalčiui tyrimus, bei jų panaudojimo galimybes tolimesniems atsparumo šalčiui genominiams tyrimams.