2017 m. birželio 28–30 d. Akademijoje, Kėdainių r., vyko žemės ūkio technologijų paroda ,,Agrovizija 2017“, organizuota Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto, Lietuvos augalų apsaugos asociacijos ir Lietuvos ūkininkų sąjungos. Renginio rėmėjai: LR žemės ūkio ministerija, Žemės ūkio paskolų ir garantijų fondas, Šiaulių bankas. Informaciniai rėmėjai: LRT, „Mano ūkis“, „Ūkininko patarėjas“. Programa
Žemės ūkio ir parodos svarba
Parodos dalyvius ir lankytojus atidarymo dieną sveikino ir organizatoriai, ir politikai.
LR žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pasidalijo savo pastebėjimais, kad augalininkystė keičia tiek Lietuvos kraštovaizdį, tiek ekonomiką – tai viena pažangiausių šalies ūkio šakų. LR Seimo narys Žygimantas Pavilionis akcentavo, kad lietuviška produkcija ne tik prisideda prie ekonomikos vystymosi, bet ir Lietuvos įvaizdžio kūrimo - dėl savo kokybės ji itin mėgstama užsienio šalyse.
Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad Kėdainiuose yra stiprūs ūkininkai, būtent Kėdainių rajone vyksta žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija“. Pasak Žemdirbystės instituto direktoriaus dr. Gintaro Brazausko, toks renginys – puiki proga vienoje vietoje, šiemet net 35 ha plote, pamatyti įvairias žemės ūkio inovacijas ir jų pritaikymą.
Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Aušra Beniulienė ir Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas pabrėžė, kad žemės ūkio tiesioginis rezultatas – derlius, žmonėms skirtas maistas. Šiemet susirinkusiųjų paprašyta pasidalinti savo gerumu, paaukoti Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ organizacijos socialinių paslaugų centrui „Betanija", kad ir nepasiturintiems žmonėms užtektų maisto. Tai įgyvendinta surengus pridėtinės vertės auginimo varžytuves. Valdžios, kitų organizacijų atstovai buvo pakviesti supakuoti žirnius, kad būtų kuo tiksliau 1 kilogramo, tada žirniai parduoti aukcione.
Ekspozicijų ir tematikų įvairovė
Parodoje dalyvavo įmonės, pristatančios žemės ūkio technikos, augalų (žieminių ir vasarinių kviečių, rapsų, miežių, rugių, avižų, cukrinių runkelių, kukurūzų, žirnių, pupų, daugiamečių žolių ir kt.) veislių, trąšų naujoves, organizacijos, vykdančios žemės ūkio srities mokslinius tyrimus, teikiančios konsultacijas.
Per renginį demonstruoti augalų apsaugos technologijų, augalų veislių ir tręšimo parodomieji bandymų laukai, gausi technikos ekspozicija, surengti purkštuvų ir sėjamųjų šou. Parodoje visas tris dienas vyko seminarai ir konsultacijos įvairiomis temomis. Lankytojai konsultavosi su įmonių atstovais dėl augalų ir technikos naujovių, finansinių sprendimų ūkiams, veiklos viešinimo galimybių.
Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro mokslininkai pristatė 13 pranešimų apie augalų ligas ir kenkėjus, piktžolių atsparumą herbicidams, klimato kaitą, ankštinių augalų pritaikymą, augalų selekcijos pokyčius, tvarų dirvožemio naudojimą ir kitas aktualias temas. Centro stende eksponuota augalų selekcijos kaita, pristatytos lietuviškos veislės, sukurtos nuo 1924 iki 2016 m.