2015 m. birželio 1–4 d. Austrijos sostinėje Vienoje įvyko 23-ioji Europos biomasės konferencija-paroda (23rd European Biomass Conference and Exhibition, EUBCE-2015), kurioje dalyvavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto mokslininkės dr. Žydrė Kadžiulienė, dr. Vita Tilvikienė ir doktorantės Eglė Norkevičienė bei Lina Pocienė.
Iš viso konferencija sulaukė 1394 dalyvių iš 76 pasaulio šalių ir 40 asociacijų bei tarptautinių organizacijų. Gausiausios buvo Austrijos, Vokietijos, Olandijos, Italijos mokslininkų delegacijos.
Europos biomasės konferencija ir paroda (EUBCE) – pasaulinio lygio metinis renginys, kuris organizuojamas nuo 1980 m. įvairiose Europos šalyse. Tai didžiausia Europos tarptautinė biomasei skirta konferencija, kartu derinant ir skatinant mokslinių tyrimų, pramonės, politikos ir verslo dialogą.
Pagal numatytą programą konferencijos pranešimai buvo suskirstyti į 70 sesijų. Kiekvienoje sekcijoje buvo perskaitoma po penkis kviestinius žodinius pranešimus, kuriuose aptarti naujausių tyrimų duomenys, dalis jų – apžvalginio pobūdžio. Likusieji pranešimai buvo pateikti stendine forma, jie aptarti vietoje.
Pirmoji plenarinė sesija buvo skirta mokslo ir technologijų pritaikymui pramonėje: nuo novatoriškų degimo sistemų iki biodegalų naudojimo aviacijos sektoriuje. Apžvelgdamas biodegalų pramonės situaciją Marko Janhunen, „UPM biokuras“ viceprezidentas, pabrėžė, kad šiuo metu yra didelis tvarios žaliavos, pažangių biodegalų prieinamumas, ir dabar lyderio pozicijoje yra tradicinės medienos naudojimo programos. Pranešimuose akcentuotos pastarojo meto klimato kaitos problemos ir skatinta degalų pramonės tvari plėtra.
Žemdirbystės instituto mokslininkės V. Tilvikienė, Ž. Kadžiulienė kartu su bendraautoriais E. Spijker, K. Szendrei, K. Hakala, T. Sinkko renginyje pristatė žodinį pranešimą „Renewable energy sustainability is not self-evident and varies between countries and pathways“ ir tris stendinius pranešimus:
Daugumoje konferencijos pranešimų atspindėjo įvairių tarptautinių plačios apimties projektų patirtis ir gauti rezultatai. Konferencijos metu pristatyti darbai, skirti energinėms žolėms: palygintas įvairių žolių kaip biokuro žaliavos potencialas Europoje, pasidalyta auginimo technologijų patirtimi ir pasiūlytos naujos augimo rekomendacijos. Atkreiptas dėmesys, kad pirmenybė turi būti teikiama nerentabilių žemės plotų užsodinimui produktyviomis daugiametėmis žolėmis, skirtomis energiniam naudojimui. Taip pat daug dėmesio skirta biodegalų kokybės analizėms, degimo procesų optimizavimui ir dujofikacijos klausimams, biodegalų poveikio aplinkai vertinimui ir kt.